Az óraátállítást lehet szeretni vagy sem, de attól még létezik és be is következik hamarosan. Kétségtelenül hatással van ránk.
Jó hatások
Több természetes fény: Több természetes fényhez juthatunk és élvezhetjük azt, ami jobb hangulatot ad és a D-vitamin termeléséhez is hozzájárul.
Aktívabb életmód: A hosszabb nappalok lehetővé teszik, hogy több időt töltsünk a szabadba és több napfényhez jussunk, amely motiválhat a több mozgásra, bármilyen aktivitásra.
Energikusabb reggelek: Korábban van világos és ez segítheti az ébresztőt, így a reggelek sem olyan nyűgösek és napközben is energikusabbnak érezhetjük magunkat.
Közösségi aktivitások: A hosszabb nappalok lehetővé teszik több közösségi szabadidős tevékenységeket, amely a társas kapcsolataink szempontjából nagyon fontos.
Jobb alvásminőség: A napközben végzett több fizikai aktivitás és a természetes fény segíthet javítani az alvásminőséget.
Negatív hatások
Alvászavarok: Az óraátállítás okozhat átmeneti alvászavarokat, mert van, akinek a belső órája kicsit nehezebben alkalmazkodik a változásokhoz.
Fáradtság és kimerültség: Az óraátállítás következtében sokan fáradtabbnak és kimerültebbnek érezhetik magukat. Néhány nap múlva azonban ők is alkalmazkodni tudnak és elmúlik ez az érzés.
Teljesítmény csökkenése: Az átállás idején csökkenhet a teljesítőképesség és koncentráció, ami befolyásolhatja munkahelyi teljesítményüket és vezetési képességüket.
Emésztési problémák: Az idő változása befolyásolhatja az étkezési szokásokat és az emésztést is.
Mentális egészség hatása: Az óraátállítás okozta stressz és a biológia átállás van, akiben szorongást és hangulatingadozást válhat ki.