Számodra mi a pihenés? Ha rákattintasz a Facebookra? Ha eszel, olvasol, vagy a telefont nyomkodod? Állj meg 10 percre, és gyakorold a semmittevést!
Állandó útitársad vagyok, Vagy legjobb segítséged, vagy legnehezebb terhed, Továbbsegítelek, vagy sikertelenség felé húzlak, Parancsodra várok.
"A gyermek természetes nyelve, tanulásának és kommunikációjának legfontosabb eszköze a játék. Ha szeretnénk megérteni őt, közel kerülni hozzá, megtanítani neki valamit, segíteni nehézségei leküzdésében, akkor mindehhez elsősorban a játékon keresztül vezet út. Vekerdy Tamás
Bear Grylls: A te életed. Eddz érte! (részletek)
„Eddz keményen, étkezz helyesen, pihenj eleget, légy következetes – és a tested átalakul.”
Az elv, hogy a táplálék az élet üzemanyaga, vadászó-gyűjtögető elődeinkig nyúlik vissza, akik csak azt ették, amit találtak – vagyis azt, amit a természet táplálékul szánt nekik. Ezzel szemben mai modern, kényelemközpontú világunkban, olyan élelmiszereket fejlesztünk ki és fogyasztunk, amelyek az ízlelőbimbóinkat kényeztetik, ahelyett, hogy tápanyagban gazdag ételeket ennénk, amelyek az egész testünket ellátják üzemanyaggal, és segítenek minket mindennapi tevékenységünkben.
Miért jó birkózni a gyerekekkel? Miért szeretik, ha dobáljuk őket? Miért fontos a párnacsata? A Hancúrozni jó! a régi jó játékok védelmében született. Gyakran veszélyesnek vagy túl vadnak minősítjük őket és inkább leszokunk róluk.
Sok a tennivalód, de kevés rá az időd? Kövesd Mark Twain után szabadon a nyeld le a békát módszert„Ha minden reggel megeszel egy élő békát, annál sokkal rosszabb dolog már nem történhet veled.”
Az Amerikai Pszichológiai Társaság az Oxford Handbook of Poverty and Child Development című könyve leírja, hogy a szülő hogyan segíthet a szülő csemetéjének a lelki rugalmasság fejlesztésében.
A szülők ma már egy több pszichológiai könyvből tanulhatnak arról, hogyan segíthetik hozzá gyermeküket a boldog, sikeres élethez. Leírják azt is, hogy a harmonikus élethez szüksége van lelki ellenállóképességre, rugalmasságra is.
A halolaj oldja meg a nehezen kezelhető gyerekek problémáját?
A viselkedési problémákkal küzdő gyerekeknek hatalmas segítség az omega-3-bevitel, legalábbis ez derült ki a Philadelhiai Egyetem Pszichológia Tanszékének két éven át tartó orvosi kutatásából, mely során nagy dózist alkalmaztak a gyerekeknél.
A „jó tanár/edző” nevelési modell.
Ezek a szülők útmutatást adnak tanításukkal, példaként szolgálnak a tiszteletadásban, felelősségvállalásban, biztonságban, bizalomban és érettségben azzal, ahogyan bánnak gyermekeikkel.
Az ölelés erősíti az immunrendszert, ráadásul még boldogít is. Öleld hát minél többször meg a gyermeked!
Ugyan még tartja magát a sztereotípia, miszerint a nők a tükör előtt eltöltött idő királyai (azaz királynői), de egy internetes felmérés ezt most megcáfolná, szerintük a férfiak nézegetik magukat többet.