Ha ez az állapot hosszú távon is fennáll, azaz, ha egy pillanatra sem tudunk kiszabadulni ebből a túlfeszített állapotból, annak az immunrendszerünk vallja kárát, így okozhat a stressz végső soron súlyos betegséget. Ha komolyan törekszünk a stresszoldásra, érdemes elkerülni a nehéz, szénhidrátdús ételeket, a pörgető hatású italokat, legfőképp az alkoholt és a kávét.
Mivel a stresszt az izmainkban „tároljuk”, a masszázs az egyik leghatékonyabb eszköz a feloldására. Egyes testrészeink különösen érzékenyek a feszültségre, ilyen a váll, a nyak környéke, a hát és a derék. Ezek masszírozása langyos masszázsolajokkal különösen jótékony hatású lehet. A meleg vizes gyógyfürdők hasonló hatást fejtenek ki, ellazítanak és megnyugtatnak. Ugyanilyen eredményes lehet a szaunázás vagy a gőzfürdőzés is.
A mozgás, a sport bármilyen formája stresszoldó hatású. A legegyszerűbb és legkézenfekvőbb módszer arra, hogy a napi feszültségekből kikapcsolódjunk. Azt a módját válasszuk, amelyik a legnagyobb örömöt okozza számunkra. Stresszoldó hatása annak köszönhető, hogy a testet a megszokottól eltérő fizikai aktivitásra ösztönzi.
Fotó: freedigitalphotos.net forrás:lelkielet.hu/lafemme.hu