Jump to content

Mire jó a nyirokmasszázs?

2016. 11. 03. 15:32

A nyirokmasszázs egy olyan speciális masszázsforma, amely serkenti a nyirokrendszerünk működését. A nyirokmasszázs, ödéma megszüntető, gyógyító, fájdalomcsillapító és nyugtató hatású, továbbá fokozza immunrendszerünk ellenállóképességét, ezáltal csökkenti a problémás végtagok fertőzésre való hajlamát.

 

A nyirokmasszázs eredényeként a szervezetünkben nem csak a nyirokrendszer működése aktivizálódik,de a masszázs elősegíti szervezetünk megfelelő méregtelenítését, és erősíti immunrendszerünket, hogy megfelelően tudjon védekezni a betegségek ellen. Hiszen nyirokrendszerünk felelős a méreganyagok elszállításáért és az immunrendszer zavartalan működésének elősegítéséért.

A nyirokkeringés célja a vérpályán kívüli és belüli folyamatok egyensúlyának biztosítása, ami ha felborul, a sejtek közötti folyadék elszaporodását és ödéma kialakulását eredményezi szervezetünkben. A nyirokmasszázs közvetlenül a kötőszöveti folyadékra hat, segítségével a nyirok áramlási sebessége megnövelhető, ezáltla fokozva a méreganyagok kiválasztását és eltávolítását. Mindemellett elősegít a  sejtek, a belső szervek, ízületek, izmok vér, táplálék és oxigénellátását. A masszázs hatására serken a nyirokkeringés, megszűnik a nyirokpangás, immunrendszerünk aktivizálódik , valamint szervezetünkben regenerálódnak a sejtek és a szövetek. Ezek együttesen mind hozzájárulnak a betegségekkel szembeni védelemhez, valamint csökkentik a szervezetben található esetleges gyulladásos betegségeket.

A kezelés eredményeképpen a ágyékban, hónaljban, nyakon található nyirokcsomók működése javul, az esetlegese fájdalmak enyhülnek. A masszázs felgyorsítja a nyirokkeringést, ennek hatására az ödémásodás (kéz, kar, láb) könnyen megszüntethető.

A nyirokmasszázs kézzel és géppel is végezhető. Kézi masszázs esetén a technika eltérő a mindennapos masszázsétól, csavaró, pumpáló, gördülő, intenzívebb fogások a jellemzőek, melyek nyomó és lazító fázisokként váltakoznak. Ezek segítik elő a nyirokelvezetést. Gépi masszázs esetén nyomáshullámokkal stimulálják a testet, a kezelendő testrészen a gép, egy csizmán, övön, vagy speciális ujjon keresztül (problémás testrésztől függően) levegőt pumpál, mely fokozza a nyomást, mely által a szövetekben fokozódik a keringés. 

A nyomó és lazító fázisok itt is váltakoznak, a felpumpálás és leeresztés során. Kézi masszázs esetén a kötőszövetet és a bőrt masszírozzuk. A mozdulatok mindig a nyirokkeringés irányában történnek, aktiválva ezáltal a nyirokcsomókat. A méregtelenítést elősegíti, ha a masszázst megelőtő 2-3 napban bőségesen fogyasztunk folyadékot (2-3liter), hiszen ennek segítségével könnyebben kiválasztódnak a felhalmozódott méreganyagok.

A nyirokmasszázs testünk több területét is érinti, ezért a kezelés hossza, 30 perctől 90 percig is eltarthat.



(Forrás: lelkielet.hu, nyirokmasszazs.com l Kép: pixabay.com)