Jump to content

Ha jó a légkör, a munka is könnyebben megy...

2017. 09. 21. 11:15

Az emberek idejük nagy részét a munkahelyükön töltik, éppen ezért mindenki igyekszik a lehető legjobb kapcsolatot kialakítani a munkatársaival. Mit tehetünk annak érdekében, hogy kollégáink megkedveljenek minket?

A legfontosabb, hogy legyünk tisztában a pozitív és negatív tulajdonságainkkal, mérlegeljük, hogy milyen viselkedésforma az, ami kollégáink számára még nem zavaró, vagy éppen idegesítő. Vannak olyan emberek, akik félénkek, csendesek és visszahúzódóak, általában egy munkahelyen, ezek az emberek elnyomottnak érezhetik magukat. A másik véglet, ha valaki temperamentumos és túlzottan harsány. Ez a harsány, nagyhangú stílus, egy társaságban, szórakozás közben megállja a helyét, de nem munkahelyre való. Próbáljunk az arany középút megtalálására törekedni! Ne zárkózzunk el a társaságtól, legyünk kommunikatívak, érdeklődőek. Egy munkahelyen némi humorérzék sem árt,de e mindig tudjuk hol a határ.

Mindenkit más és más tulajdonsága tesz közkedvelté, kérdezd meg barátaidat és rokonaidat, ők mit gondolnak, neked mik az erősségeid, és melyek azok a tulajdonságaid, melyeken van még mit finomítanod. Nem csak a stílus és a személyiség van hatással az emberi kapcsolatokra, hanem a külső megjelenés is. A kellemes megjelenés minden esetben megnyerővé, vonzóvá, érdekesebbé teszi az embert. Itt is nagyon fontos megjegyezni, hogy mindig válogassuk meg mit öltünk magunkra, ugyanis a túl harsány, esetleg közönséges megjelenés, vagy éppen az elhanyagolt, ápolatlan külső nem helyénvaló egy munkahelyen.

A testbeszédünk hasonlóan fontos, mint a külső megjelenés, az öltözet, az ápoltság. Mindig legyél határozott, húzd ki magad, ha valakivel beszélsz, nézz a szemébe, bátran gesztikulálj egy beszélgetés közepette. Amire mindig figyelj, hogy ne beszélj túl hangosan és ne hadarj. Legyél vidám, mosolygós, egy mosoly bárkit, bárhol és bármikor képes jókedvre deríteni, nincs ez másként a munkahelyeken sem. Aki diszkréten, mégis barátságosan mosolyog, az hamarabb elnyeri mások szimpátiáját, mint aki citromba harapott ábrázattal ül egész nap. A barátságos hangnem mindig kifizetődő, igyekezz kerülni a konfliktust magad körül. Próbálj olyan témákat, érdeklődési köröket keresni, melyek megegyeznek a többiekével. Kommunikáció során, egy közösség esetén fontos, hogy olyan témákat vessünk fel, melyek a közösség nagyobb részét érdeklik. Ha lehet, akkor kerüld a panaszkodást, a siránkozást, az önsajnálatot. Bizonyára mindenkinek vannak problémái, de senki nem vágyik arra, hogy napi nyolc órában a saját problémája mellett, a kollégáét is hallgassa. Természetesen, ha van olyan ember a munkahelyeden, akivel már-már barátinak mondható a viszonyotok, nyugodtan beszéljétek meg a problémásabb élethelyzeteket is.

A pozitív gondolkodás, pozitív életszemlélet is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy szimpatikusak legyünk a minket körülvevőknek. Ha mindenkihez nyitottan, pozitívan, kedvesen állsz, akkor nagyobb az esélye, hogy ők is így állnak majd hozzád. Ha érdeklődőek vagyunk, nyitottak, az elnyeri a kölcsönös szimpátiát. Kérdezd meg kollégáidtól reggelente, hogy érzik magukat, hétfőnként, hogy milyen volt a hétvégéjük. Ne legyél indiszkrét, de legyél érdeklődő és kommunikatív. Ha napközben jókedvűek, vidámak vagyunk, az a munkakedvünket és a környezetünket is pozitívan befolyásolja. Ha sikerül mosolyt csalnunk mások arcára, akkor már el is értük célunkat. Azok az emberek, akik kedvesek, udvariasak, figyelmesek, mosolygósak, vidám természetűek, nagy népszerűségnek örvendnek a munkahelyeken, az ember már várja, hogy összefusson velük újra és újra. A jókedvű és vidám éned mellett, a hosszan tartó szimpátia érdekében a határozottságodra is szükség lesz. Vannak bizonyos helyzetek, mikor bátran ki kell állni önmagadért, vagy esetleg egy kollégádért. Ha kiállsz mások mellett, hálásak lesznek érte. Igyekezz a határozottság mellett, laza és természetes maradni, ne legyél túlzottan karót nyelt. A legjobb módszer a jellemed erősítésére, ha a munkahelyeden is képes vagy határozottan kiállni önmagad igazáért.

(Forrás: lelkielet.hu l Kép: pixabay.com)