
Ahogy beindult az iskolaszezon, úgy váltott az időjárás is. Még lesznek melegebb napok, szinte nyárias, de már számolni kell a több esővel, a reggeli hideggel. A természet növényei is mutatják már az ősz jeleit, de a színpompa még nem mutatkozik teljes valójában.
Az ősz tehát csupa változást jelent mind a természetben, mind az életünkben. Talán még a testsúlyban is tapasztalhatunk változást. A legtöbbünk esetében ez nem fogyásban nyilvánul meg, hanem hízásban. A szakemberek arra is rávilágítottak, hogy ez azért lehetséges, mert a D-vitaminhoz nem úgy jut a szervezet, hiszen már kevesebb napfény ért. A kevesebb D-vitaminnak köszönhetően kissé lassul a test anyagcseréje, raktározni kezd a szervezet. Készül a télre és így lerakódik néhány kiló plusz.
Az előbbi talán rosszabb hírnek bizonyul, de van egy sokkal jobb is. Ősszel a szerelem újból lángra kaphat, vagy újból ráköszönhet az emberre. Több kapcsolat alakul ki, és az eljegyzések száma is megemelkedik. Ennek köszönhetően az együttlétek intenzívebbé és jobbá válhatnak a már meglévő kapcsolatokban is. Vagyis az ősz még feltüzelheti az érzelmeket és a libidót is.
Létezik egy olyan megfigyelés is, miszerint az őszi születésű gyerekek könnyebben veszik az akadályokat az életben és az iskolában is. Az ősszel született gyerekeket az édesanyjuk ugyanis a nyarat édesanyjuk pocakjában töltik, így a D-vitamin bevitel ebben az időszakban jobb. A magasabb D-vitamin szint pedig szükséges a megfelelő fejlődéshez.
Az ősz egyik negatívuma a több esőzés. Habár a természetnek ez fontos, de számunkra kellemetlenebb lehet. Mégis együtt kell azzal élni. A másik, amellyel nagyon sokan nem tudnak megbarátkozni. Ez az óraátállítás (amelyet talán majd kiiktatnak). Az óraátállítás közül még mindig szerencsésebb az őszi, mint a tavaszi, mert nyerünk egy órát, de sokakat megbolondít. A betegségekből származó elhalálozás, a balesetek száma megnövekedik ezekben az időkben.
Az ősz jellemzője nemcsak a szép színű falevelek és az avar, hanem a több (akár sok) eső, a komorabb idő, rövidebb nappalok, amelyek a lelkünkre hatnak. Kedvetlenebbnek érezhetjük magunkat, nehezebbé válhatnak a reggeli ébredések, kevesebb energiával indulhatunk neki a napnak.

Nyáron egyértelműen vágyunk a hűsítők fogyasztására. A kánikulában nemcsak sokat izzadunk, de sokkal jobban kívánjuk is a folyadékot. Ősszel már nincs akkora hőség, és így az is meglehet, hogy a folyadékpótlással is hanyagabbul bánunk.
A változás az őszi természetben egyértelmű, de magunkban is megfigyelhetjük azt. Vegyük úgy, hogy a testünk reagál a környezeti tényezőkre. Ez van, hogy számunkra előnyös, máskor pedig kellemetlenségként éljük meg.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!