A „mikor” tehát legalább olyan fontos tényező, ha fogyást szeretnék tapasztalni. Egyes diéták esetében az alapszabály az, hogy este 6 óra után már nem ehetünk semmit. Ahogy közeledik az éjszaka, aktivitásunkból úgy adunk le, készülünk az éjszakára, így a szervezetünk működése is lelassul. Ha éjszakára tömjük meg gyomrunkat, akkor a gyomorban és a belekben pang az elfogyasztott étel. Se a tápanyagok, vitaminok és ásványi anyagok felszívása nem működik a legjobban, ugyanakkor a kalóriát sem tudja olyan hatékonysággal égetni, mint napközben.
A kor sajnálatos sajátosságává vált, hogy reggelizni sincs időnk, ahhoz szoktunk hozzá, hogy 10 óra környékén töltünk valamit a pocakunkba, hogy el ne szédüljünk. Az ebéd sem biztos, hogy kielégítő, ha egyáltalán szánunk rá időt, így mire hazaérünk, már olyan szinten kiéhezett a szervezetünk, hogy sokkal nagyobb mennyiséget igényel ahhoz, hogy a teltség érzése kialakuljon, mintha többször és kisebb adagokban étkezünk. Ráadásul estére úgy gondoljuk, hogy kijár a jutalom azért, amilyen napot magunk mögött tudunk, ezért zsírosabb, laktatóbb ételekben gondolkodunk, ami kedvez a hízásnak.

Amennyiben az egészséges életmódot szeretnénk választani, úgy mindenképp reggelivel kell kezdeni a napot. Az egészséges tápanyagok megválasztása kulcsfontosságú. A tízórai, az ebéd, az uzsonna és a korai vacsora is kell, de a megfelelő alapanyagok tudatos összeválogatásával.
A nyugodt, pihentető alvás érdekében, valamint az egészséget és a fogyást is segítő megoldás az, ha legkésőbb este fél 7-ig elfogyasztjuk a vacsorát is.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!