Tény, hogy a mai generáció szinte már együtt születik a modern technika adta lehetőségekkel, ugyanakkor a földön kell őket tartani mielőtt túlzottan beszippantaná őket a virtuális világ. Bárhogy is viszonyuljanak a szülők az internethez, vagy inkább gyermekeik internetfelhasználásnak módjához és időtényezőihöz, eltiltani nem érdemes és nem is szerencsés. Ha csak azt vesszük alapul, hogy az utóbbi két tanévben is szó szerint a kütyük világába zavartuk a gyerekeket tanulás szempontjából, akkor rádöbbenünk, hogy ez a jövő. A jövő nemzedékének már szüksége van arra, hogy magabiztosan tudják kezelni az eszközöket, az alkalmazásokat, mert ez hatással van a tanulásukra, de később a munka világában is fontos szerepet kaphat.
Az okostelefon ma már az idősebb generáció számára is általánosabban használt eszköz, így az internettel is egyre többet és egyre merészebben tudnak bóklászni. A tapasztalat az, hogy a szülők is aktívan használják az internetet szórakozás, munkavégzés szempontjából is, így az iránt is érdeklődőek, hogy gyermekeik mit csinálnak a telefonon.
Amennyiben azt szeretnénk, hogy a legnagyobb biztonságban legyenek a virtuális világban is, úgy azt érdemes tudni, hogy milyen applikációk vannak a gyerekek készülékeire telepítve. A jó szülő-gyermek viszony feltételezi a sok és mély beszélgetést, ezért nagyjából az is behatárolható, hogy mi a gyerekek érdeklődési köre, mivel foglalkoznak szívesen. Ugyanakkor kortársaik, baráti társaságuk is nagy hatással van rájuk, így más érdeklődési kört is találhatnak maguknak.
A gyerekek nagyon lelkesek tudnak lenni és szívesen meg is osztják szüleikkel azt, hogy épp mi keltette fel a figyelmüket, mivel töltik idejüket akkor, amikor a telefonjukat simogatják vagy a gép előtt ücsörögnek.
Beszélgetésre ad okot, ha gyermekünk újabb furcsa kifejezéssel áll elénk, amiről azt sem tudjuk, hogy melyik bolygóról származik. Egyáltalán nem ciki úgy érzeni magunkat, mintha nem azonos nyelvet beszélnénk, de ösztönözni lehet a gyerekeket arra, hogy meséljenek arról. Ez egy közös kapcsolódási pont lehet és egyben a szülő rálátást kap arra, hogy mit csinál a gyermeke a telefonon.
A tini korosztály élete amúgy is eléggé kavalkádos lehet, ezért szinte biztos, hogy nem rajonganak azért, hogy naponta ellenőrizzük épp mit csinál az interneten. Fontos, hogy úgy kezeljük a telefonját, mint egy magánlevelezést, de azt kifejezhetjük aggódásunkat. Talán ők maguk akarják megmutatni, hogy nyugodtan megbízhatunk bennük.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!