A büntetés nem megoldás az erőszak kezelésére, hiszen nem fő mozgatórugója a viselkedésnek, és a viselkedés megváltozásának sem. A büntetés jelentőségét egyszerűen túlértékelik. A másik esetleges megoldás, ha mindent kezelünk: az iskolákat, a közösséget, az otthonokat, a családokat. De néha nem szükséges mindent kezelni. Be kell látni, hogy az erőszak problémájával kudarcot vallottunk.
Gary Slutkin elkezdte vizsgálni az amerikai városok erőszaktérképeit, és feltűnt neki, hogy akárcsak a fertőző betegségeknél, kolóniák alakultak ki. De miért követ el valaki erőszakot? A kiváltója általában egy korábban előforduló erőszakos eset. Az influenzánál, vagy a tuberkulózisnál is továbbadja a beteg a kórt. Az erőszak tehát bizonyos módon úgy viselkedik, mint egy fertőző betegség.
A járványok, és az erőszak megakadályozására három mód van:
- megakadályozzuk a továbbadást. Ki kell nyomozni és meg kell találni az első eseteket.
- meg kell előzni a további terjedést, meg kell találnunk azokat, akik veszélyeztetettek, de feltehetően nem fertőznek azonnal.
- változtatni kell a normákon, azaz, egy sor közösségi tevékenységen, az oktatás területén, és csoportimmunitást kell létrehozni.
Gary Slutkin hatalmas munkába fogott!
A cikk hamarosan folytatódik!
(Forrás: The Interrupters, Fotó:thegatenewspaper.com)
További érdekességekért kattints ide, és csatlakozz a Facebook oldalunkhoz!