Első ránézésre átlagos íróeszköznek tűnik. Olyan, mint egy hétköznapi toll vagy ceruza. Közelebbről megvizsgálva azonban kiderül, hogy teljesen egyedi, az írástechnikát fejlesztő magyar találmány. Mideczki Ágnes és Bagó Ákos fejlesztőtollaik nemcsak gyermekeknek segítenek, hanem azon felnőtteknek is, akiknek a központi idegrendszer sérülése miatt, csökkent az írásképességük.
A toll különlegessége abban rejlik, hogy az eleje vastag, a vége viszont már egészen vékony. Ez a forma kényszeríti ugyanis a megfelelő írásfogásba a kezet és az ujjakat. A kéz egy gumifelületen támaszkodik fel, ezáltal helyesen, csuklóból történik az írás. A toll formája miatt, a kéz automatikusan a papírra nyomja a tollat, így nagy segítséget nyújt azoknak, akiknek kézremegésük van, vagy izzad a kezük. Könnyebbséget jelent a balkezeseknek is, a helyes kéztartás miatt, ugyanis kevésbé takarják el a már leírtakat. A legtöbb ember számára az írás önmagában nem jelent problémát, sokan vannak azonban olyanok, akiknek komoly nehézséget jelent. A toll kiválóan használható stroke után, születési rendellenesség vagy balesetből származó sérülés után.
A fiatalok között nagyon gyakori betegség a diszgráfia. A fejlesztőtoll ugyanakkor a szem, illetve a kéz koordinációjának fejlesztése révén nagyon szépen tud javítani a diszgráfiások írásképén. A tollak bizonyítottak már óvodákban, iskolákban, eltérő tantervű speciális intézményekben, országos orvosi rehabilitációs intézetben és olyan fejlesztőintézetben is, mint a Pető Intézet.
A fiatalokat sokszor csak a technika segítségével lehet bevonni, így a fejlesztők tervbe vették, hogy a jövőben applikáció és digitális termék formájában is megalkotják a fejlesztőtollat.