Jump to content

A kezeletlen depresszió veszélye

2016. 12. 03. 15:30

Az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) nemzetközi tanulmánya szerint, a világon a depressziós betegek jelentős része nem részesül megfelelő kezelésben, amely segíthetne állapota javulásában.

A becslések szerint a világon mintegy 350 millió embert sújt depresszió. A kutatók 21 ország majdnem 50 ezer lakójának adatait elemezték és megállapították, hogy a viszonylag jónak mondható egészségügyi rendszert működtető országok depressziós betegeinek is csak alig 20%-a jut megfelelő kezeléshez. A szegényebb országokban 27 betegből, csak egy kap megfelelő kezelést.

WHO 21 országban  többek közt Brazíliában, Bulgáriában, Kolumbiában, Irakban, Mexikóban, Nigériában, Kínában, Argentínában, Franciaországban, Németországban, Izraelben, Japánban, Portugáliában, Spanyolországban és az Egyesült Államokban készített mentális egészségi felméréseinek adatait elemezte. A kutatást vezető Graham Thornicroft, a londoni King’s College professzora arra szólította fel az országos és nemzetközi szervezeteket, hogy növeljék a mentális egészségre fordított kiadásokat és javítsanak az ellátáson.

A WHO becslései szerint, a világon mintegy 350 millióan szenvednek a betegségben, mely hozzájárul a munkanélküliséghez is, ugyanis a depressziós betegek jelentős része munkaképtelenné válik egy idő után, a megfelelő kezelések hiányában. A kutatás azt is megállapította, a depresszió pszichoterápia, valamint gyógyszerek segítségével gyógyítható, azonban a kezeléseket nem alkalmazzák széles körben.

A depresszió az egész világot érintő mindennapos probléma, körültekintőbb egészségügyi ellátással, nagyobb odafigyeléssel, jelentős mértékben lehetne csökkenteni a betegségben szenvedők számát.

 

(Forrás: lelkielet.hu, hirado.hu l Kép: pixabay.com)