Hazánkban évente körülbelül 80 beteget diagnosztizálnak terhességi emlőrák betegségével, és ez a szám folyamatosan növekszik.
Az iskola megkezdődésével számos diáknál megfigyelhetőek olyan tünetek, mint a stressz, a frusztráció és a szorongás. Persze nem lehet kijelenteni, hogy csak és kizárólag az iskola lenne a felelős ezekért
Egy iskoláskorú gyermek napi energiaszükséglete átlagosan 2200-2500 kcal, ami megegyezik egy közepes mennyiségű fizikai munkát végző felnőttével. - a fiúknál 12-13 éves korban nagyjából 20 cm-es testmagasság növekedésre, és 20
Egy iskoláskorú gyermek napi energiaszükséglete átlagosan 2200-2500 kcal, ami megegyezik egy közepes mennyiségű fizikai munkát végző felnőttével. - a fiúknál 12-13 éves korban nagyjából 20 cm-es testmagasság növekedésre, és 20
A hiperaktivitás „problémája” egyre gyakrabban kerül előtérbe a nyilvánosság előtt. Fontos, hogy a gyermekeket életük során, az „állapotuknak” megfelelően kezeljék, hogy felnőttként felelősségteljes, aktív, kiegynesúlyozott és boldog életet élhessnek.
A nyári melegben könnyebben terjednek a vírusok és a baktériumok, mint gondolnánk. A kézhigiénia és néhány apró trükk segíthet a betegségek terjedésének megakadályozásában.
Annak ellenére, hogy a napokban egy kisebb lehűlés tapasztalható országszerte, senki ne essen „kétségbe”, hétvégére várhatóan ismét 30 fok felé szökik a hőmérő higanyszála.
Sokan megpróbálják egész nyáron tanulásra fogni gyermeküket, mert például nyár végi pótvizsga várja, vagy épp jövőre szívesen javítana idei rossz bizonyítványán. Mit tegyen, és mit ne tegyen a szülő ilyenkor?
A gyermekvállalással a szülőkön egyre nagyobb lesz a felelősség, a legtöbb szülőnek örökösen ott motoszkál a kérdés a fejében, hogy vajon gyermekével minden rendben lesz?
A babák bőre nagyon érzékeny, ezért nem árt ha felkészülünk, milyen természetes gyógymódokkal orvosolhatjuk a problémát, esetleges csípések, horzsolások, bőrpír, napégés esetén.
Felmérések szerint, tízből kilenc szülő tisztában van a gyermekeknek szánt játékokon feltüntetett jelölések jelentésével, ám csak minden második esetben kerül biztonságos termék a kosárba. Vásárláskor leginkább az áru összetételét, az
„Gyermekeinkre úgy kell vigyáznunk, mint a szemünk fényére. Mindig, mindenhol, közös összefogással. Ez kiemelten fontos az oktatási intézményekben, ahol a gyermekek idejük igen jelentős részét töltik.”