Egy iskoláskorú gyermek napi energiaszükséglete átlagosan 2200-2500 kcal, ami megegyezik egy közepes mennyiségű fizikai munkát végző felnőttével. - a fiúknál 12-13 éves korban nagyjából 20 cm-es testmagasság növekedésre, és 20
A hiperaktivitás „problémája” egyre gyakrabban kerül előtérbe a nyilvánosság előtt. Fontos, hogy a gyermekeket életük során, az „állapotuknak” megfelelően kezeljék, hogy felnőttként felelősségteljes, aktív, kiegynesúlyozott és boldog életet élhessnek.
A nyári melegben könnyebben terjednek a vírusok és a baktériumok, mint gondolnánk. A kézhigiénia és néhány apró trükk segíthet a betegségek terjedésének megakadályozásában.
Annak ellenére, hogy a napokban egy kisebb lehűlés tapasztalható országszerte, senki ne essen „kétségbe”, hétvégére várhatóan ismét 30 fok felé szökik a hőmérő higanyszála.
Sokan megpróbálják egész nyáron tanulásra fogni gyermeküket, mert például nyár végi pótvizsga várja, vagy épp jövőre szívesen javítana idei rossz bizonyítványán. Mit tegyen, és mit ne tegyen a szülő ilyenkor?
A gyermekvállalással a szülőkön egyre nagyobb lesz a felelősség, a legtöbb szülőnek örökösen ott motoszkál a kérdés a fejében, hogy vajon gyermekével minden rendben lesz?
A babák bőre nagyon érzékeny, ezért nem árt ha felkészülünk, milyen természetes gyógymódokkal orvosolhatjuk a problémát, esetleges csípések, horzsolások, bőrpír, napégés esetén.
Felmérések szerint, tízből kilenc szülő tisztában van a gyermekeknek szánt játékokon feltüntetett jelölések jelentésével, ám csak minden második esetben kerül biztonságos termék a kosárba. Vásárláskor leginkább az áru összetételét, az
„Gyermekeinkre úgy kell vigyáznunk, mint a szemünk fényére. Mindig, mindenhol, közös összefogással. Ez kiemelten fontos az oktatási intézményekben, ahol a gyermekek idejük igen jelentős részét töltik.”
A szülő azt gondolja gyermeke biztonságban van az egyes oktatási intézmények falai belül, ez tényleg így van? Vagy elkellne egy szigorúbb biztonsági rendszer az óvodákban, iskolákban?
Három nap helyett akár már egy nappal a szülés után hazamehetnének az anyák a csecsemőjükkel a kórházból – ezt kezdeményezik a szakmai szervezetek.
A magyar munkavállalók harmada gondolja úgy, hogy akkor sem maradhatna otthon, ha egy beteg családtagot kellene ápolnia. Felmérések szerint, egész Európában mi teszünk legkevesebbet az egészségünk megőrzéséért.