Kedves szülő, fogadd szeretettel az alábbi tanácsokat! Természetesen, ha mindennap rossz napunk van, az annak a jele, hogy valamin változtatnunk kell az életünkben. Megérdemeljük, hogy jól érezzük magunkat. A gyermekünk pedig a legjobbat érdemli belőlünk, nem csak a „romjainkat”.
A szülők többsége kiabál. Jórészt még csak észre sem vesszükhogy ezt tesszük. Egyre hangosabban és hangosabban.
Egy régi mondás szerint a gyermeknevelés a legnehezebb munka a világon. No de miért olyan nehéz? Amikor felteszem ezt a kérdést a hallgatóságomnak, a szülők általában két okot szoktak felvetni.
Mikor „kacsalábon” jár a két cipőd,
Mikor méretlen és örök az időd;
Mikor az ajtókilincshez ágaskodni kell,
Mikor az asztalt alig éred el;
1994-ben az ENSZ május 15-ét: A család nemzetközi napjává nyilvánította. E felhíváshoz csatlakozott hazánk is, mivel a kezdeményezés a figyelmet a családra, a társadalom legfontosabb "intézményére" irányítja.
Lányainkat tökéletességre, fiainkat pedig bátorságra neveljük, mondja Reshma Saujani, a Girls Who Code (Kódoló Lányok) alapítója. Saujani felvállalta a harcot, hogy arra szocializáljon fiatal lányokat, hogy merjenek kockáztatni, és megtanuljanak programot írni — e két képességre pedig szükségük lesz, hogy előremozdítsák a társadalmat!
„Hogy mit mesélek majd a barátaimnak, ha hazamentem a Bátor Táborból? Azt, hogy megváltozott az életem.” Ilyen egyszerűen foglalta össze egy táborozó, hogy mi történt vele a Hatvanban töltött egy hét alatt.
Köszönöm Istenem az édesanyámat!
Amíg ő véd engem, nem ér semmi bánat.
Ebből az alkalomból Müller Pétertől választottunk két szép idézetet. Te mivel leped meg az Édesanyád?
Érezzék bele magukat az alábbi helyzetbe, amely gyakran előfordul azokban a családokban, amelyekben figyelemzavaros ember él:
Részletek Franz Renggli Aranykapu az életbe című könyvéből, mely a méhen belüli és a születés idején átélt élményekről szól.
Ha a szüleink nem tanítanak meg bennünket rá, akkor nem alakítunk ki hatékony módszereket a fenyegetések kezelésére.