Részletek Franz Renggli Aranykapu az életbe című könyvéből, mely a méhen belüli és a születés idején átélt élményekről szól.
Ha a szüleink nem tanítanak meg bennünket rá, akkor nem alakítunk ki hatékony módszereket a fenyegetések kezelésére.
Az újszülöttek egyensúlyi állapotban születnek, s megvan bennük a lehetőség a növekedésre.
Idegrendszerünk az egész testünkben hordozza a testi, lelki és intellektuális információt.
…Az elsődleges háromszögön belül [anya, apa, gyerek] a gyerekek megtanulják a biztonsággal, a saját testükkel, a szeretetreméltóságukkal és a szeretőképességükkel kapcsolatos családi szabályokat.
Az erőszakos filmeket rendszeresen néző gyerekek maguk is agresszívakká válhatnak. A gyerekek ugyanis hét-nyolcesztendős korukig nehezen tesznek különbséget a valóság és a képzelet, a valóság és az álom között.
"Nincs kegyes hazugság! A hazugság minden esetben rombol. Amikor védeni akarjuk a csemeténket a rút világtól, akkor sem szabad hazugsággal védeni.
"Az eredményes fegyelmezésnek két elsődleges célja van. Az egyik nyilvánvalóan az, hogy együttműködésre és megfelelő viselkedésre bírjuk a gyermekeinket.
A káosz lecsillapítása és a fejlődő gyermeki elme integrált szemléletű gondozása „Egy müzlistálka átrepül a konyhán, majd tej és gabonapehely fröccsen szerteszét a falon. A kutya berohan a kertből, és
Szülőként a legfontosabb „mi” az életünkben a gyermekünkkel való kapcsolatunk. Ez a kapcsolat jelentős mértékben befolyásolja a gyermekünk jövőjét. Kutatások egyöntetűen kimutatták, hogy ha a szülők ismételten azt az élményt
Egy napon Marianna kapott egy telefonhívást a munkahelyén, hogy kétéves fia, Marco és bébiszittere autóbalesetet szenvedett. Marcónak nem esett baja, a bébiszittert viszont, aki az autót vezette, kórházba szállították.
A kétéves kisgyerek hisztizni kezd a boltban. Az óvodás nem hajlandó reggel felöltözni. Az ötödikes otthon duzzog, pedig elmehetne a barátaival játszani. Miért nehezítik meg a gyerekek oly gyakran szüleik