A zenehallgatást nem lehet elég korán kezdeni. De milyen a jó babazene?
A kis pocaklakónak már az anyaméhen belül is lehetősége nyílik a muzsika élvezésére, hiszen a 7. hónaptól már a zenei hangokra is reagál. Ezt az élményt megelőzi a külvilág zajainak, majd a beszédnek a felismerése. A zenei nevelés tehát már ekkor elkezdődhet.
Megközelítési pánikban szenvedsz? Nem mersz odamenni egy lányhoz, kezdeményezni, vagy beszélgetésbe elegyedni egy sráccal, még akkor sem, ha nagyon tetszik? Mondd, miért nem?
Ugyan a jó és rossz élmények általában tetteink következményei, de a szülői örökség végigkíséri az egész életünket.
„Az egészség a tökéletes fizikai, mentális és szociális jólét, és nem csupán a baj és a betegség hiánya.” (WHO)
A legtöbb hang körülöttünk a véletlen műve, és legtöbbjük kellemetlen. Gondolj csak egy forgalmas utcára, a közlekedés zajaira. A hanggal való kapcsolatunk döntő része ráadásul tudattalan.
Christopher deCharms idegtudományokkal foglalkozó kutató és feltaláló. Az általa bemutatott új fMRI módszer lényege: már valós időben, a vizsgálat folyamán lehet látni az agyban megjelenő gondolatokat, érzéseket és a fájdalmat is. Akár még "át is huzalozhatod" saját agyi folyamataidat.
A siker nem egy egyirányú utca, hanem egy folyamatos utazás. Ha megállunk a próbálkozásban, elbukunk.
Elméd tanulási és problémamegoldó képessége fejleszthető! A nehézséget jelentő problémákat kétféleképpen lehet megközelíteni. Valóban nem vagy elég okos ahhoz, hogy megoldd a feladatot, vagy csak "még" nem oldottad meg?
William James 1893-ban még azt állította, hogy az emberek életük során kizárólag azokat az eszméket vallják, amelyekre életük 25. éve előtt tettek szert. Ezután nem tanulnak újat, s a rutinnak, megszokásoknak megfelelően élik a mindennapjaikat. Már tudjuk, hogy 25 évesen még korántsincs vége a tanulási folyamatnak.
Belefulladsz a hétköznapok temérdek feladatába? Sok a napjaidban kiabáló „muszáj”, és „kell”? Teher az élet? Nézd meg a másik oldalt is!
A párkapcsolati burn out szindróma - a megoldás
Szörnyű lehet egy olyan kapcsolatban élni, ahol már alig van közötök egymáshoz, és az egyikőtök kiégésben szenved. A kapcsolat haldoklik, legszívesebben menekülnél belőle. Mielőtt megteszed, tégy egy próbát!
A párkapcsolati burn out szindróma
A munka világában történő kiégés nem ér véget, miután a szenvedő alany belép otthona ajtaján. A sok túlóra, hajtás már nem hagy elég energiát arra, hogy az illető otthon is megfeleljen, s elér pszichikai megterhelésének végéhez. Szakad az a bizonyos cérna.