Talán az egész hátterében az elkülönülésünk rejlik. Ez lehet az egyik oka annak, hogy elidegenedtünk egymástól, elidegenedtünk önmagunktól és elidegenedtünk az isteni valóságtól is.
„… add nekem azt a hegyvidéket…” (Józsué 14:12)
Miért kérne bárki is egy hegyet Istentől?
Az Airbnb egyik alapítója, Joe Gebbia az egész cégét arra a meggyőződésére alapozta, hogy lehetséges az emberek között olyan bizalmat teremteni, hogy beengedjék egymást az otthonukba. Hogyan sikerült legyőznie az "óvakodj az idegentől" előítéletet? Ügyes tervezéssel. Most, 123 millió (és egyre növekvő számú) vendégéjszaka elteltével Gebbia megosztja velünk álmát a közös használat kultúrájáról, melyben a tervezés javára válik a közösségeknek és a kapcsolatoknak – az elkülönülés és elszigetelődés helyett.
Ha ismernél olyan viselkedési módokat, melyek alkalmazásával nőne az önbizalmad, és a motivációs szinted, betartanád őket? Íme, hat darab a repertoárból!
Egy olyan világban, ahol egyre fontosabb szerepet kap a gondolkodás és az intellektus, hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról, hogy az embernek – bármilyen furcsán hangzik is– nem az agya az egyetlen szerv szerv, amely képes döntéseket hozni.
Nem létezik általános recept a kiváló előadásra, de van egy titkos összetevő, amelyik mindegyikben megtalálható. Chris Anderson, a TED kurátora most megosztja velünk ezt a titkot, és azt a négy szempontot, melyektől a dolog működőképes lesz. Tudják, mitől lesz terjesztésre érdemes egy gondolat?
“Követni kell a szépséget, még ha szakadék szélére is vezet, és bárha szárnya van, nektek meg nincs, igen, akkor is követni kell, ha már szakadék fölött lebeg; mert ahol nincs szépség, ott semmi sincs. Kertnek lenni fal nélkül, szőlőlugasnak csősz nélkül, minden arra járó számára nyitott kincsesháznak.”
Volt odafenn a hegyen, félig belemélyedve a földbe egy nagy kő. Ez a kő mindig elégedett volt.
A legfontosabb dolgokat a legnehezebb elmondani.
Jeremy Jamieson amerikaifutball-játékos volt, amikor az első diplomájáért tanult Maine állam egyik apró bölcsészképzőjében, a Colby Főiskolán, és valami nagyon szemet szúrt neki.
„Adj a bölcsnek, és még bölcsebb lesz, tanítsd az igazat, és ő gyarapítja tudását!” (Példabeszédek 9:9)
Néha évtizedek is eltelnek, mire az új vizsgálati technikákkal sikerül egy-egy olyan régi feltevést igazolni, amely az első megfogalmazásakor ésszerű volt ugyan, de bizonyíthatatlan.