Szerkesztőség
2014.02.07.
Sajnos gyakran olyankor is antibiotikumot veszünk be, amikor nem lenne szükséges. Más szóval: túlszedjük őket. Ennek a lelki oka abban kereshető, hogy mielőbb szeretnénk meggyógyulni, és az antibiotikumok valóban hatásos szerek. Ha nem a megfelelő gyógyszert szedjük be, akkor az komoly veszélyeket is rejthet! A megfázásos tüneteket okozó betegségek legtöbbször vírusos eredetűek, ezért ezekre nézve az antibiotikumok hatástalanok. Általános szabályként megfogalmazható, hogy az antibiotikum szedését csakis az orvos írhatja elő, és ő is bakteriális fertőzésekre adja.
Szerkesztőség
2014.02.06.
Nyilván mindenki ragaszkodik a tevékeny élethez, a folytonos élményszerzéshez, az új és új dolgok megismeréséhez. Ehhez elengedhetetlen a memória állapotának megőrzése. A memória segítségével vagy képes a környezetedből érkező információkat megjegyezni és később újra feleleveníteni. A tanulás folyamata során memóriád kapacitásának függvénye, hogy mekkora mennyiségű anyagot és milyen gyorsan tudsz megtanulni. Általában az életkor növekedésével ez a kapacitás csökken, de ez nem feltétlenül szükségszerű. Számos betegség vagy annak szövődménye ronthatja a memóriát, ugyanakkor tudatosan meg is védhetjük azt.
Szerkesztőség
2014.02.05.
A felesleges kilók, amelyeket - ha tetszik, ha nem - mindenhova magunkkal cipelünk, nem csak szervezetünket terhelik meg rendkívüli módon, hanem - ahogy az számos tanulmányból is kiderül - a depresszió kialakulásának a kockázatát is jelentősen fokozzák.
Szerkesztőség
2014.01.27.
A nyelési panaszok arra utalnak, hogy bizonyos dolgokat, tényeket és helyzeteket nehezünkre esik „lenyelni", azaz elfogadni és elviselni. A nagyobb falatokat csak üggyel-bajjal tudjuk „megrágni", egyes dolgokat viszont „muszáj egyszerűen lenyelnünk". Másokat pedig „képtelenek vagyunk olyan gyorsan megemészteni".
Szerkesztőség
2014.01.22.
Az időskori panaszok megoldatlan problémákra és életfeladatokra utalnak. A tünet jellege pontosan elárulja, milyen feladatról van szó. Az öregkorral nem feltétlenül jár együtt betegség, feltéve, hogy az ember az élet folyamán megtanulta a maga leckéit. Az időskor sajátos feladata, hogy az ember szabaddá tegye magát.
Szerkesztőség
2014.01.15.
Válás, bizonytalan, széthulló kapcsolatok, útkeresés. Az egyik legerősebb stresszfaktor szülőknek, gyerekeknek egyaránt. A feldolgozatlan válás a gyermeket könnyen kitéríti lelki egyensúlyából. A lelki egyensúly a visszaállításában, a gyerekek tanulási és viselkedési problémái mögött nagyon gyakran kiváltó ok a válás, és az ezt megelőző, illetve követő stressz. Gyermekünk tudatosan, vagy tudattalanul mintázhatja a szülők párkapcsolati helyzetét, és legfőképpen problémamegoldó stratégiáját.
Szerkesztőség
2014.01.10.
Sokan gondolják úgy, hogy testünkben minden mindennel összefügg, és hogy a betegségek mögött mindig valamilyen lelki probléma is meghúzódik. Ugyan a pontos diagnózisért és kezelésért mindig fel kell keresned az orvosodat, az semmiképpen sem árt, ha emellett magadba nézel, és megpróbálod feltárni, hogy nincs-e tényleg valamilyen elfojtott problémád is, amit ideje lenne megoldani. Az alábbiakban megtudhatod, milyen betegség milyen gondot jelezhet.
Szerkesztőség
2014.01.06.
A legújabb kutatás kimutatta, hogy a gyerekkori terrorizálásban érintettek felnőttkorukban a pszichózis nagyobb kockázatának vannak kitéve, függetlenül attól, hogy a terrorizálás áldozatai vagy elkövetői voltak.
Szerkesztőség
2014.01.02.
A szorongás, feszültség és a félelem rengeteg stresszt hoz az életbe. Olyan népbetegség, amely tömegeket érint. Következményei súlyosak a szervezet számára. Bár a stressz csökkentő módszerekkel kordában lehet tartani, természetesen a legjobb megoldás, ha nem is alakul ki.
Szerkesztőség
2013.12.16.
Pszichoterápiával nemcsak a poszttraumás stressz zavar (PTSD) tünetei csökkenthetők, hanem az általa okozott biológiai változások is visszafordíthatók - derült ki magyar kutatók új tanulmányából, amely a Biological Psychiatry című szaklapban jelent meg.
Szerkesztőség
2013.12.13.
A közfelfogásban meglehetős zavar tapasztalható a mentális betegségek területén. Az egészségügyi világszervezet (WHO) 1998-as adatai szerint a világon összesen csaknem 400 millióan szenvednek szorongásos zavarban, 340 millióan hangulatbetegségekben.