Sok éven keresztül az iskola a gyerekek második otthon, munkahelye, ezért nem szabadna azt megengedni, hogy szorongással teli kezdődjön a tanév.
A boldog gyermekből boldog felnőtt válhat, ám mielőtt a körlényekre hivatkozunk, a boldog gyermek nevelése a szülőkből fakad.
Az egykék egészen máshogy nőnek fel, mint azok, akiknek egy vagy több testvérrel kell megosztozniuk. De még a testvérek is nagy különbségeket mutathatnak.
Ám nem mindenki kapja meg. A legnagyobb hiba, ha a gyermekét nevelő szülők nem ölelgetik gyermekeiket.
Ahány szülő, annyiféle nevelési stílus, látásmód létezik. A legközvetlenebb nevelési közeg a család, még inkább az anya. Megtanítottad a gyermekedet a beleegyezésre?
A felnőttek élete nyáron sem a feltétlenül a pihenésről szól, a gyerekeké viszont igen. Ám annak sem kell unalmasnak lennie.
A legmegterhelőbb egy anya számára, ha gyermeke vigasztalhatatlanul sír, semmilyen próbálkozás nem nyugtatja meg. Nem mindenki tudja, hogy milyen az.
Elérkezhet az a kor, amikor a kiskamasz gyermeke úgy beszél veled és hozzád, mintha egy más bolygóról származna. Értsd meg gyermeked nyelvét.
Állj meg a munkádban és ülj le gyerkőceid közé. Beszélgessetek, játszatok, mert ezt az időt elvesztegetni kár, később már nem lehet visszahozni.
A kamasz gyerekek már belekóstolhatnak abba, hogy milyen a felnőttek élete. A diákmunka vállalásával kötelezettséget vállalva megvalósíthatják álmaikat, felelősséget, önállóságot tanulhatnak.
Nagy felelősség hárul a szülőkre, amikor gyermeket vállalnak. Nemcsak anyagilag kell megteremteni a feltételeket, de erkölcsileg is ahhoz, hogy boldog felnőttekké váljanak.
Segítség, okos a gyermekem, mégsem ezt mutatják a bizonyítványban szereplő jegyek. Ugye milyen ismerős probléma? És nem a hanyagság, nem a nemtörődömség áll a háttérben.