Milyen a kapcsolatod a társad édesanyjával? Szerencsés vagy, ha zűrmentesen éltek. A rossz anyós nem mítosz, tényleg létező. Netán érzed is?
A szavaknak erejük van, nem kétséges. A szerelmet (is) kifejező "szeretlek" szó is sokat mondó. Olykor túl sokat, vagy nem időben.
Emberi viselkedés és számos viselkedés ronthat meg egy kapcsolatot. A féltékenység csak kis mértékben tehet jót a szerelemben, ha túlzásba esünk, biztos kapcsolati méreg.
Nem hisszük, hogy az, ami olyan jól kezdődött és működött sokáig, egyszer felborulhat az egyensúly és működésképtelenné válhat. Mégis, van azon túl is élet, sőt boldogság is.
Nagy úr a pénz, de nem hagyhatjuk, hogy életünk és gondolataink felett is uralkodjon. A pénzt mi keressük meg, így az is a kezünkben van, hogy mire költjük.
Mert annyiféle lehet a mások számára talán semmitmondó jel, de a párodnak az lehet a minden, és a legfontosabb.
Fiatal felnőttként azt hisszük, hogy már sokat tudunk a világról. Láttuk, hallottuk, de saját bőrünkön sok mindent nem tapasztalunk.
Az ismerkedést ma már az internet is nagyon támogatja, mégsem mondhatnánk, hogy mindig könnyebb ez a fajta kapcsolatteremtés. Ki írjon, hogy kezdje, mit írjon?
A legjobb, ha olyan párkapcsolatban élhetünk, amikor a szavak mellőzése nélkül is tudjuk, hogy mire gondol a párunk, és hogy érzi magát. Nemcsak akkor, amikor mellette vagyunk, hanem akkor is, ha távol vagyunk egymástól.
Nemcsak az ismerkedés terepe változott meg, hanem az udvarlási szokások is. Azért ez még mindig a férfiak dolga, legalábbis a nagyja.
Vágyunk a harmonikus, jól működő párkapcsolat, de azért tennünk is kell...együtt.
A legtöbben igyekszünk otthon, egymás között megoldani belső ügyeinket, nem szeretjük kiteregetni a szennyest, pláne nem idegen előtt. Néha azonban egy külső tud a legracionálisabban rálátni az életünkre.