Szerkesztőség
2014.11.23.
Az energikusság felé vezető útra mindenképp vidd magaddal az éltető vizet!
Szerkesztőség
2014.10.03.
A kövérség miatti szorongás, és kisebbségrendűségi érzés oka a testképzavar, a kóros elégedetlenség.
Szerkesztőség
2014.10.02.
Ne korlátozd magad! A fejlődéshez sosincs késő!
Szerkesztőség
2014.09.08.
Amíg vannak álmaid, nem vagy öreg. Utazz, unokázz, áldozz a hobbijaidnak, látogasd meg a barátaidat! Töltsd meg az éveket élettel!
Kattints ide a Facebook oldalunkért!
Szerkesztőség
2014.07.30.
Elérkezett az az idő, amiről fiatalon annyit ábrándozott az ember. A sok évtizedes munka után következik a jól megérdemelt pihenés, önfeledt pillanatok az unokákkal, kertészkedés, nyugalom, kirándulások, beszélgetések a barátokkal, vagyis a nyugdíjas évek. Igen ám, de mi van akkor, ha ezt az ember nem úgy éli meg a nyugdíjazás kapujában, mint ahogy azt annak idején eltervezte?
Szerkesztőség
2014.06.17.
Sok nő úgy gondolja, a klimax után vége mindennek. Nemcsak testi, lelki tünetekkel is jár a változó kor, és sok nő viseli nehezen ezt a változást. Mások azonban úgy tekintenek rá, hogy egy gonddal kevesebb, innentől kezdve már nincs szükség a nőgyógyász tanácsaira. Tényleg véget ér a nőiesség ötven körül? Egy nő azonban nem attól lesz nő, hogy hormonjai vannak meg havi ciklusa, hanem attól, hogy nőként éli az életét. Bizonyos anyagcsere-folyamatok megváltoznak, ezért érdemes áttérni a minőségi táplálkozásra, fokozottan megfelelni a szervezet mozgásigénynek. Jobban oda kell figyelni a D-vitamin és a kalcium bevitelére is.
Szerkesztőség
2014.06.06.
Vajon miért veszíti el valaki a szív frissességét akár már tizenéves korában, míg más még kilencvenévesen is képes megőrizni azt? De miért fontos, hogy az ember a szívében fiatal maradjon? Csak hogy jobban érezze magát a bőrében? Hát, igazság szerint már csak azért is megéri. Egy gyereknél nem kérdés, hogy érdemes-e reggel kibújni az ágyból, és nekiindulni az új napnak. Hogy miért veszik ki ez a fajta őszinte érdeklődés egyesek szívéből, az már régóta foglalkoztatja a gondolkodókat.
Szerkesztőség
2014.06.02.
A változókor kezdetén, nem csak testi tünetek és változások jelentkeznek mint amilyenek a hőhullámok, a hajhullás vagy a hüvelyszárazság. A nők életének ezt a szakaszát lelki változások is jellemzik. A változókorban lévő nők, gyakran olyan változásokon mennek keresztül, mint a fiatal lányok tinédzser korban. Előfordul, hogy „ragyognak” az optimizmustól, önbizalommal teltek és életvidámak, a következő percben viszont egy apróság miatt könnyekben törnek ki, ingerültek és mérgesek. Néhány nőnél kezelést igénylő depresszió is kialakulhat.
Szerkesztőség
2014.05.15.
A legtöbb ember fél az öregedéstől, az elmúlástól. De vajon mi zavarja benne őket leginkább, mikor kezdenek el foglalkozni vele, hogyan próbálják késleltetni, egyáltalán mikortól számít öregnek valaki? Egy 800 főt meghaladó – többnyire nők körében - végzett felmérés ezekre a kérdésekre kereste a válaszokat, melyek eredményét egy klinikai szakpszichológus és egy plasztikai sebész értékelte. De vajon mikortól is számítunk öregnek?
Szerkesztőség
2014.05.05.
A depresszió olyan tartósan fennálló, rosszkedvű, szomorú, fáradt állapot, amelyben a világ kietlennek, a nehézségek leküzdhetetlennek tűnnek. A depresszió nagy szenvedés a betegnek, és a környezetének is. Ez a hangulatzavar nagyban befolyásolja a beteg étvágyát, alvását, munkaképességét, a személyes kapcsolatait, az életről alkotott felfogását. A biológiai szervezetek egyensúlyának fenntartásában kulcsfontosságúak a biológiai ritmusok. Az evolúció során a faj fennmaradását szolgálták, felkészítették a szervezetet a természetes ritmusok, például fény–sötétség, apály–dagály váltakozására. A biológiai ritmusok lehetnek közel 24 órás (cirkadián), 24 óránál rövidebb (infradián) és hosszabb (ultradián) meghatározottságúak.
Szerkesztőség
2014.04.28.
Tény, a férfiak nem szeretik maguknak sem elismerni, ha betegek. Ha szerencséjük van, a párjuk rávezeti a fölismerésre. A nők tudják, a férfi önképébe nem illik bele a betegség, amely lelki okokra is visszavezethető, hisz már gyerekkorban megtanulta, hogy „csak a gyengék nyafognak”. A magyar férfiak születéskor várható élettartama (69,8 év), ami jóval rövidebb, mint a nőké (77,8 év). Ezért lenne fontos, hogy tudomást vegyenek a panaszaikról, testük korral járó változásairól. Sokszor a legapróbbnak tűnő panaszok is komoly problémát jelenthetnek.
Szerkesztőség
2014.03.05.
Mindenki tisztában van vele, hogy a mozgás jót tesz a testnek, de az kevéssé köztudott, hogy a léleknek és az elmének is valóságos csodaszer. Dr. Keresztényi Zoltán, az Oxygen Medical humánkineziológusa feltárja és megerősíti az összefüggéseket. Kifogások helyett cselekvés Túl elfoglalt és feszült vagyok a mozgáshoz- mondjuk gyakran, mintegy kifogásképpen. Holott a feszültség és a stressz ellen éppen a mozgás a legjobb gyógyszer, legyen szó aerobikról vagy súlyzós edzésről – a stresszoldó hatás biztosított. Nem szükséges profi sportolónak lennünk, hogy elinduljunk a fizikai aktivitás útján, amelyben segíthet, ha látjuk az összefüggéseket.